تعریف ترازنامه در حسابداری کرج

تعریف ترازنامه در حسابداری کرج برای علاقمندان به حسابداری


اهمیت ترازنامه در حسابداری کرج
تمامی علاقمندان به حسابداری کرج و تمامی شاغلان در خدمات مالی و خدمات مالیاتی در کرج می‌دانند برای ارزیابی نقدینگی شرکت و همچنین برای آشنایی با نت فری مالی آن باید از ترازنامه استفاده کرد حال برای علاقمندان به حسابداری کرج تاریخی از ترازنامه بیان می کنیم البته این تعاریف تضادی با استانداردهای حسابداری ایران نخواهد داشت.
تعریف ترازنامه
تمامی علاقمندان به حسابداری کرج می‌دانند که ترازنامه شامل دو قسمت است یک قسمت سمت بدهکار را نشان می دهد و در طرف دیگر به سن کار آن وارد می شوند شامل خدمات مالیاتی بهتر می‌دانند که شکل ترازنامه مانده حساب کل به شکل حساب طی این سی می باشد که در سمت راست بدهکاران و در سمت چپ بستانکاران قرار می گیرند. تمامی اطلاعاتی که در مورد منابع اقتصادی شرکتهای همان دارایی ها می باشند که با توجه به ماهیت آنها که می دانید بدهکار می باشد در سمت راست ترازنامه قرار میگیرد و در سمت چپ اطلاعات مربوط به بدهی ها و سرمایه که ماهیت بستانکار دارند قرار می گیرد البته در مورد ماهیت سرمایه نمی‌توان گفت محیطی بستانکار دارد همانطور که تمامی علاقمندان به حسابداری کرج می‌دانند حساب سرمایه معمولا ماهیتی خنثی دارد حال اگر بیشتر دقت نمایید در ترازنامه حساب هایی که مربوط به معادله اصلی حسابداری باشند آمده است. علاقمندان به حسابداری کرج به فرمول مربوط معادله اساسی حسابداری توجه کنند در این معادله حقوق صاحبان سرمایه به همراه بدهی ها با حساب دارایی ها برابری میکند که در ترازنامه هم همین موضوع اشاره شده است و دارایی ها در سمت راست ترازنامه و بدهی‌ها و حقوق صاحبان سرمایه در سمت چپ قرار می‌گیرند که مجموع سمت راست و چپ در ترازنامه با هم برابر می باشد.
انعطاف پذیری مالی
برای علاقمندان حسابداری یکی از انعطاف پذیری مالی را تعریف می کنیم برای اینکه بتوان در مورد ادامه فعالیت شرکت فرایند اطمینان داشت باید بتواند در مقابل رویدادهای غیر منتظره واکنش مثبت نشان داد این واکنش ها در شرکتها در ارتباط با جریان‌های نقدینگی آنها می باشند و به توانایی انجام کار در مورد تغییر میزان جریان های نقدی و تقدیر بازده های مربوط به جریان های نقدی به گونه ای که بتوان در رویدادهای غیر منتظره واکنش مثبت نشان داد و در جریان این رویداد ها تداوم فعالیت شرکت در خطر جدی نیافتد. به اینگونه اقدامات و شرایط موجود برای اقدامات مربوط به انعطاف پذیری مالی گویند امیدواریم علاقمندان به حسابداری کرج با مقوله انعطاف پذیری مالی به خوبی آشنا شده باشند.
نقدینگی
نقدینگی به مدت زمانی که طول میکشد چرخه نقدی کامل شود گویند حال سوال برای علاقه مندان به حسابداری این است که این چرخ شامل چیست
مدت زمانی که طول میکشد یک دارایی به وجه نقد تبدیل شود و در مقابل یک بدهی پرداخت شود را میزان نقدینگی شرکت می‌گویند. علاقه مندان به حسابداری کرج می دانند که تمامی موارد موجود در ترازنامه به دو دسته اقلام پولی و اقلام غیر پولی تقسیم‌بندی می‌شوند. علاقمندان به حسابداری کرج می‌دانند که اقلام پولی همان مبلغی میباشد اقلامی غیرپولی شامل دارایی های نامشهود ماشین آلات و تجهیزات در شرکت های تولیدی کارخانجات و دیگر شرکت‌ها پیش پرداختها موجودی مواد و کالا و دیگر موارد می باشند
امیدواریم که علاقمندان به حسابداری کرج از مطالب ارائه شده در این مقاله استفاده خوبی برده باشند


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشود